AKTUĀLI

STIPRAIS ŪDENS 6 // PĀREJA
E-KATALOGA RELĪZE

 

Oforta Ģilde vēlas sirsnīgi pateikties visiem, kas bija iesaistīti izstādes tapšanā piedaloties ar darbiem, atbalstot, palīdzot, apmeklējot izstādi. Sešus gadus atpakaļ Nelei Zirnītei iesākot projektu Stiprais Ūdens nebija gandrīz nekā, tikai stipra velēšanās attīstīt grafikas mākslu, rādīt, kas notiek grafikas mākslā Latvijā un ārzemēs, dibināt un stiprināt starptautiskus mākslinieku un studiju sakarus. Nodibinot un vadot grafikas mākslinieku biedrību Oforta Ģilde māksliniece reālizēja virkni nekomerciālu projektu, izstāžu un radošo darbnīcu ar šī brīža pēdējo veikumu - Stiprais Ūdens 6 // Pāreja.


Šodien mēs esam priecīgi prezentēt jaunu digitālu katalogu ar kuratores izvēlētiem darbiem no izstādes Pāreja. Milzīga pateicība visiem māksliniekiem, izstādes atbalstītājiem un partneriem, mūsu komandai un cilvēkiem, kas bija apkārt, lai mēs varētu īstenot šo projektu un pašiem svarīgākiem cilvēkiem - mākslas cienītājiem, kas nāk uz izstādēm, mīl un atbasta mākslu! Un pāri visam, dārgie Mākslinieki - paldies Jums par to, ka šajos grūtajos laikos jūs neatlaidīgi radat mākslu un strādājat grafikas mākslas attīstībā!>>E-KATALOGS<<

Stiprais Ūdens 6

STIPRAIS ŪDENS 6
STARPTAUTISKĀ IESPIEDGRAFIKAS IZSTĀDE
PĀREJA

Jūrmalas pilsētas muzejā 2016. gada rudenī notiks starptautiskā iespiedgrafikas izstāde “Pāreja” ikgadējā projekta ''Stiprais Ūdens'' ietvaros.  Izstādē piedalīsies izcili, pasaulē pazīstami meistari, kā arī jaunie profesionālie mākslieki no Latvijas un citām pasaules valstīm. Projekta pamatideja – sekmēt mākslinieku  profesionālo līmeni un  popularizēt oriģinālās iespiedgrafikas tehnikas, stiprinot jau esošās un nodibinot jaunas radošās saites starp dažādu valstu māksliniekiem un darbnīcām.

Izmantojot daudzvedīgas grafikas iespējas tiks aktualizēta  tēma  “Pāreja”. Mūsu laikmetam raksturīga straujā  darbība, neapdomāta cilvēka rīcība bieži vien iztiek bez posma, kam nepieciešams laiks, bet mūsdienu virtuālā pasaule mums piedavā mirkļa iespēju, kur dzīvība un nāve saiet vienā punktā.

Neskatoties uz to, ka “Oforta Ģildes“ prioritāte ir oforts un periodiski tiek organizētas izstādes, kurās dominē dobspiedes tehnikas (projekts “Stiprais Ūdens”- kopš 2010.gada un citas izstādes), ik pa laikam mākslinieki  tiek aicināti pārkāpt savas profesionālās pieredzes robežas, lai pievērstos  kādam  citam izteiksmes veidam.  Dažādu grafikas tehnisko paņēmienu integrēšana radošajā procesā var tikai bagātināt estampa tapšanas procesu, dot iespēju grafikas darbos ieplūst un cirkulēt „jaunām asinīm”. Tādēļ arī izstādē „Pāreja” tiek aicināti piedalīties profesionālie mākslinieki un studenti no Latvijas un citām pasaules valstīm, lai, izpaužoties visdažādākajās tehnikās,  sniegtu pēc iespējas daudzpusīgāku ieskatu mūsdienu grafikas ainā.

Detalizēta informācija ŠEIT

26. decembrī,plkst.16.00 - 2015.gada projekta MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA. noslēguma svinīgs pasākums.

last vairāk...

OFORTA ĢILDEI - 5 GADI!

Atzīmējam ar piekto starptautisku grafikas izstādi STIPRAIS ŪDENS, Neles Zirnītes personālizstādi un Dzidras Ezergailes retrospektīvo izstādi!
Iespēja redzēt gan jaunus darbus no vecmeistariem, meistariem un jauniem autoriem no Latvijas, gan ārzemju grafiķu sniegumu - 16 valstis, vairāk nekā 50 autori no Eiropas, Āzijas, Amerikas, Austrālijas!

... vairāk arhīvā

sociālajos mēdjos

MGD - Jūrmala. (21;22;29. augusts). Jūrmalas pilsētas muzejs

Aicinām piedalīties projektā MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA
( MGD ) un "iekrist" GRAFIKAS IESPĒJU JŪRĀ kopā ar mums!
Gaidīsim lielos un mazos - jauki un radoši pavadīsim laiku!

sīkāka informācija

MGD - Jūras krasts (17;18;19 un 25;26 jūlijs)

Mobilās Grafikas darbnīcas ietvaros,projekts "Jūras krasts" aicinām apmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas, iepazīties un apgūt grafikas tehnikas un virzienus, iemēģināt roku tehnikās kā arī vērot meistarus darbībā.

sīkāk par projektu ...

MGD - vasaras sapņi

Vasaras Sapņi 13,14,20,21,27 JūnijsAicinam atpmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas!

vairāk par projektu..

aicinam apmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas

.

JAUNS PROJEKTS_ MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA ( MGD ) 2015.GADS

 

" STIPRAIS ŪDENS - 4"
Starptautiskā grafikas izstāde
Jūrmalas Pilsētas Muzejs (29.novembris - 29.decembris)

 

informācija medijos:

facebook
kasnotiek.lv


(c) 2011, Oforta Ģilde. All rights reserved.