MGD - Ziedi Aspazijai

Grafikas iespēju jūra

 

Jūrmalas pilsētas muzejā, sākot ar maiju (8 mēnešus, vidēji 5 pasākumi mēnesī) tiks uzsākta MGD darbība, realizējot izglītojošu mākslas programmu, pasākumu ciklu “Grafikas iespēju jūra”, tai skaitā, starptautiskās Muzeju Nakts ietvaros - “Ziedi Aspazijai”.  Tiks izmantotas profesionālu mākslinieku sagatavotas klišejas, pamatplātnes, siluetu formas (Aspazijas un Raiņa vizuālie tēli, ziedu, Jūrmalas attēli dažādos materiālos).

OG piedāvā sabiedrībai iespēju piedalīties mākslas cikla “Radošā iespēju jūra” pasākumos, lai atcerētos, godinātu un kopīgi radītu mākslas darbus kā veltijumu  izcilo personību 150. gadadienai. Jūrmalas vide nav nejaušība, jo nevienā citā Latvijas novadā nav tik daudz ar abiem dzejniekiem saistītu vietu.

Projekta mērķis ir radīt radošu mākslas aktivitāšu zonu, mākslas nozares attīstības veicināšanai, izveidojot inovatīvu mobilo mākslas objektu – grafikas spiedi uz riteņiem, kas būs racionāli aprīkota ar visu nepieciešamo paredzētajām kultūras aktivitātēm un piemērota praktiskai darbībai. “Mobilā Grafikas Darbnīca” būs pielāgota pārvietošanai, radot lielāku iespēju tās izmantošanai dažādās Jūrmalas skolās, mākslas centros, publiskās vietās. Svētku pasākumu laikā Jūrmalā šis objekts vienlaikus pildīs vairākas funkcijas: piesaistīs pilsētas iedzīvotāju un tūristu uzmanību, kā arī nodrošinās mākslas pieejamību, kļūstot par nozīmīgu kultūrvides bagātināšanas avotu.

Galvenais projekta rezultāts:

Inovatīvās idejas “Mobilā Grafikas Darbnīca” (MGD) īstenošana:

1. Radošo grafikas darbnīcu – meistarklašu, pasākumu cikls “Grafikas iespēju jūra”(5 dienas mēnesī)

2. Pasākuma vadītāju un apmeklētāju kopējā MGD noslēguma

izstāde “Grafikas iespēju jūra” galerijas “GALERIJA JŪRMALA” telpās (novembris)

Projektu līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome

projekta kuratore Nele Zirnīte

mob. Tālr. 29390077

 

 

plašāk par projektu šeit


(c) 2011, Oforta Ģilde. All rights reserved.