MGD

26. decembrī,plkst.16.00 - 2015.gada projekta MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA. noslēguma svinīgs pasākums.

Projekts MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA

 

izstāde “Grafikas iespēju jūra”

 

Projekta ideja radās un attīstījās, balstoties uz līdzšinējo “Oforta Ģildes” (OG) aktivitāšu grafikas mākslas popularizēšanas jomā pieredzi. Jūrmalas pilsētas muzejā un galerijā “Galerija Jūrmala” sākot ar 2015.gada maiju bija uzsākta “Oforta Ģildes” darbība, realizējot izglītojošu mākslas programmu, pasākumu ciklu “Grafikas iespēju jūra”.

 

Jūrmalas sabiedrībai un pilsētas viesiem tika piedāvāta lieliska iespēja kļūt par unikāla projekta dalībniekiem apmeklējot un piedaloties radošajos  pasākumos, lai atcerētos, godinātu un kopīgi radītu mākslas darbus kā veltījumu  izcilo personību – Aspazijas un Raiņa 150. gadadienai.

 

Viens no galveniem projekta uzdevumiem bija iesaistīt lielāku sabiedrības daļu mākslas procesos, radot radošu mākslas aktivitāšu zonu, grafikas nozares attīstības veicināšanai. Tika piedāvāts inovatīvais mobilais mākslas objekts – grafikas spiede uz riteņiem. “Mobilā Grafikas Darbnīca” ir pielāgota pārvietošanai, kas dod lielāku iespēju tās izmantošanai dažādās Jūrmalas skolās, mākslas centros, publiskās vietās. Svētku pasākumu laikā Jūrmalā šis objekts vienlaikus pilda vairākas funkcijas: piesaista pilsētas iedzīvotāju un tūristu uzmanību, kā arī nodrošina mākslas pieejamību lielākai sabiedrības daļai, kļūstot par nozīmīgu kultūrvides bagātināšanas avotu.

 

2015.gada projekts tuvojās noslēgumam. Decembrī radošajās darbnīcas dominēs “Ziemassvētku noskaņas”, bet galerijas apmeklētāii varēs atzīmēt un nobalsot par izstādē iepatikušiem mākslas darbiem. Projekta noslēguma izstādē “Grafikas iespēju jūra” ar darbiem piedalās kā profesionālie mākslinieki tā arī lielie un mazie darbnīcu apmeklētāji. Oriģinālākie darbi saņems skatītāju simpātiju balvu. Pēc projekta noslēguma darbu autori savus darbus varēs ņemt līdzi uz mājām.

 

26. decembrī notiks projekta noslēguma izstādes “Grafikas iespēju jūra” svinīgs pasākums, kurā tiekamies lai pateiktos organizatoriem, dalībniekiem un pasākumu vadītājiem.

 

projektu līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome

 

Projekta kuratore,

māksliniece Nele Zirnīte

www. ofortagilde.lv

 

26390077

MGD - Jūrmala. (21;22;29. augusts). Jūrmalas pilsētas muzejs

Aicinām piedalīties projektā MOBILĀ GRAFIKAS DARBNĪCA

( MGD ) un "iekrist" GRAFIKAS IESPĒJU JŪRĀ kopā ar mums!

Gaidīsim lielos un mazos - jauki un radoši pavadīsim laiku!

MGD pastāvīgā mītne atrodas Jūrmalas pilsētas muzejā, bet spiede vienmēr ir kustībā!!

Radošās darbnīcas notiks dažādās pilsētas vietās!

Lūdzu sekojiet reklāmai_ tālr. 28390077

 

Gada nogalē notiks MGD apmeklētāju pasākumu vadītāju kopējā

noslēguma izstāde “Grafikas iespēju jūra”.Oriģinālākie darbi tiks atzīmēti un saņems skatītāju simpātiju bālvas.

Projektu līdzfinansē Jūrmalas pilsētas dome

Norises vieta maijā - Jūrmalas pilsētas muzejs_Tirgoņu iela 29, Jūrmala;

Laipni aicināti dalību pieteikt iepriekš - tālr. 28390077


Pielikumā informatīvais materiāls

arhīvs

Jūras krasts

Mobilās Grafikas darbnīcas ietvaros,projekts "Jūras krasts" aicinām apmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas, iepazīties un apgūt grafikas tehnikas un virzienus, iemēģināt roku tehnikās kā arī vērot meistarus darbībā.

arhīvs

MGD - Vasaras Sapņi 13,14,20,21,27 Jūnijs

Vasaras Sapņi 13,14,20,21,27 JūnijsAicinam atpmeklēt bezmaksas radošās darbnīcas!

vairāk par projektu..

Grafikas iespēju jūra

Aicinām piedalīties MGD projektā un "iekrist" GRAFIKAS IESPĒJU JŪRĀ kopā ar mums!
Gaidīsim lielos un mazos - jauki un radoši pavadīsim laiku!
MGD pastāvīgā mītne atrodas Jūrmalas pilsētas muzejā, bet spiede vienmēr ir kustībā!!
Radošās darbnīcas notiks dažādās pilsētas vietās!
Lūdzu sekojiet reklāmai_ tālr. 28390077
Gada nogalē notiks MGD apmeklētāju un pasākumu vadītāju kopējā noslēguma izstāde “Grafikas iespēju jūra”.Oriģinālākie darbi tik atzīmēti un saņems skatītāju simpātiju bālvas.

Pielikumā informatīvais materiāls

Par MGD projektu

Mobilā Grafikas Darbnīca, pateicoties biedrības “Oforta Ģilde” iniciatīvai un Jūrmalas pilsētas domes atbalstam ir veiksmīgi startējusi 2015.gada pavasarī un turpina savu darbību arī šodien. Iedzīvotāji un pilsētas viesi labprāt izmanto “Ōforta Ģildes” piedāvāto grafikas darbnīcu uz riteņiem iespēju un aktīvi piedalās izglītojošā programmu cikla “Radošo iespēju jūra” pasākumos. Uz Jūrmalu izmēģināt savas spējas brauc un piesteicās viesi arī no citām Latvijas vietām, tajā skaitā: bērnu un jauniešu grupa ”Ventspils ART PLANET”, bērni no Zaubes pamatskolas (Amatas novads), Imantas bērnu nama skolēni.

Darbnīcas apmeklētāji var izmantot jau iepriekš profesionālo mākslinieku sagatavotās pilsētai tematiski aktuālās grafikas klišejas. Tapa virkne ļoti interesantu darbu, kas tika dāvināti autoriem, jo ne katrs no dalībniekiem gribēja šķirties no sava veikuma. Nodarbību laikā radītie darbi tiks glabāti līdz projekta noslēgumam, bet labākie no tiem tiks atlasīti unizstādīti izstādē, kura notiks šī gada novembra beigās galerijā “Jūrmalas galerija” un kopā ar radošo darbnīcu vadītāju, profesionālu mākslinieku darbiem .

Gan pieaugušiem gan bērniem bija lieliska liespēja teorētiski iepazīties ar oriģināliespiedgrafikas  specifikas pamatprincipiem un kopā ar profesionāliem māksliniekiem īstenot savas idejas dažādās grafikas technikās. Izmantojot viesošanās iespēju Vašingtonā (personāizstāde Europas mājā) nolēmu iepazīstināt publiku ar āo projektu. Pateicoties Latvijas vēstniecības atsaucībai izdevās noorganizēt tikšanās ar izstādes apmeklētājiem, kā arī ar bērniem un viņu vecākiem latvie;su skolā. Uz 3 nogruntētām cinka platēm civēki rakstija jau iepriekš sagatavotas Aspazija un Raiņa dzejoļu rindiņes latviešu valodā Kā arī angļu valodā spoguļattēlā. Gala  rezultāts būs redzams tjau Latvijā ( plates tiks kodinātas un pievienoti vizuālie elementi ). Kopejais darbs tapis pāri okeānam arī piedalīsies noslēguma izstādē un papildinās Jūrmalas pilsētas muzeja kolekciju.

Radoši un darbīgi norisinājās pasākumi: “Ziedi Aspazijai” un “Vasaras sapņi“. Jūlija mēneša tēma ir “Jūras krasts” kas noteikti pavers logu fantāzijai un iztēlei,  rosinās vērot un atklāt jūras krastu no sava individuāla skatpunkta, bet pašu ideju, skici transformēt grafikas valodā palīdzes mākslinieki no lieliskās “Oforta Ģildes” komandas, kuri strādā papildus programma paredzētajām dienām ( labos klaika apstākļos)  Priekšā vēl daudz interesantā un neparastā!

Ir vēlams uz nodarbībām iepriekš pieteikties. Informāciju var atrast un plašāk iepazīties ar projekta aktualitātēm var “Oforta Ģildes” mājas lapā; http://www.ofortagilde.lv tālr. 28390077:

Aicinām piedalīties MGD projektā un "iekrist" GRAFIKAS IESPĒJU JŪRĀ kopā ar mums!

Gaidīsim lielos un mazos - jauki un radoši pavadīsim laiku!MGD pastāvīgā mītne atrodas Jūrmalas pilsētas muzejā  bet spiede vienmēr ir kustībā!!

 

Jūrmalas pilsētas muzejs_Tirgoņu iela 29, Jūrmala;

Galerija  GALERIJA JŪRMALA_Jomas iela 56, Jūrmala:

projekta Mobilā Grafikas Darbnīca vadītāja Nele Zirnīte


(c) 2011, Oforta Ģilde. All rights reserved.